Něco o mně

Cesta k funkční výživě

Původně jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Moje cesta k funkční výživě vedla přes řešení těžkých zdravotních problémů dvou dcer, které trpěly atopickým ekzémem a opakovanými záněty středního ucha. Hlubší zkoumání zdravotních problémů dcer mě přivedlo k celostnímu pohledu na zdraví člověka a k zájmu o funkční medicínu, kdy je ve hře vždy více faktorů, od zdravé výživy přes práci se stresem, dostatečný spánek, nalezení správných způsobů relaxace, pohybových aktivit, až po naplňující vztahy.

Vzdělání a praxe

Jsem certifikovaný výživový poradce. Řadu kurzů o výživě jsem absolvovala ve společnosti ATAC Martina Jelínka. Dále jsem akreditovanou lektorkou a koučkou v oblasti zdravého životního stylu. Studium zakončené státní zkouškou jsem absolvovala ve společnosti NutriAcademy. Vzdělávám se také cestou celoživotního samostudia, nové poznatky čerpám především ze zahraničních zdrojů – například z prací odborníků jako jsou Justin Sonnenburg, Sarah Ballantyne, Natasha Campbell-McBride, Terry Wahls, David Sinclaire a Matthew Walker.  V rámci dalšího vzdělávání jsem absolvovala kurzy Institutu funkční medicíny a výživy. Nyní studuji ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body Systems, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou - The Functional Nutrition Alliance.

Od roku 2015 se profesionálně věnuji nutričnímu poradenství. O své klienty pečuji komplexně, snažím se optimalizovat všechny aspekty jejich způsobu života a dát do pohybu změny v každodenních stravovacích, spánkových, pohybových a relaxačních návycích. Dále mám zkušenosti s vedením seminářů a s publikací článků o zdravé výživě. Kromě své soukromé praxe pracuji jako nutriční terapeut v Institutu funkční medicíny a výživy.

ifmv.cz/tym/ing-renata-davidova/

Zaměření

Specializuji se především na prevenci inzulinové rezistence – problému, který hraje významnou roli ve vzniku řady chronických civilizačních nemocí. Dále mě zajímá problematika střevní mikrobioty a zdraví střev, které je základním předpokladem správně fungujícího imunitního systému.

Volný čas

Miluji cestování a přírodu, hlavně hory. Věnuji se vysokohorské turistice, skialpinismu, běžkování a jízdě na horském kole. Pravidelně cvičím pilates. Baví mě vaření, vymýšlení nových receptů z kvalitních surovin (vždy bez cukru) a fermentace potravin včetně kváskového pečení.

Vzdělání

  • Nyní studuji ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body Systems, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou - The Functional Nutrition Alliance
  • Nástroje funkční medicíny (Institut funkční medicíny a výživy, leden 2021)
  • Seminář funkční výživy - testy funkční medicíny, nutriční protokoly (Institut funkční medicíny a výživy, listopad 2020)
  • Doplňky stravy v klinické praxi (Institut funkční medicíny a výživy, listopad 2020)
  • Low Carb diety (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 35 studijních dní, certifikát, ukončeno 10.2. 2019)
  • Kouč zdravého životního stylu (NutriAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2. 12. 2018)
  • Lektor dalšího vzdělávání (NutiAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2.12. 2018)
  • Tajemství biologického věku (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka,  28 studijních dní, certifikát, ukončeno 5.9. 2016)
  • Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 6 měsíců denního studia, distanční forma, odborný certifikát, ukončeno 29.5. 2015)
  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Ekonomika nevýrobní sféry, Diplomová práce - Zdravotní prevence jako ekonomický faktor, ukončeno 1991