Něco o mně

Vzdělání

  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Ekonomika nevýrobní sféry, Diplomová práce - Zdravotní prevence jako ekonomický faktor, ukončeno 1991
  • Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 6 měsíců denního studia, distanční forma, odborný certifikát, ukončeno 29.5. 2015)
  • Tajemství biologického věku (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka,  28 studijních dní, certifikát, ukončeno 5.9. 2016)
  • Lektor dalšího vzdělávání (NutiAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2.12. 2018)
  • Kouč zdravého životního stylu (NutriAcademy, s.r.o., 3 měsíce, státní zkouška, ukončeno 2. 12. 2018)
  • Low Carb diety (ATAC spol. s r.o. Martina Jelínka, 35 studijních dní, certifikát, ukončeno 10.2. 2019)

O zdravý životní styl v širokém slova smyslu se zajímám od dob, kdy se mi narodily děti. Péče o dvě dcery a snaha o zdravý a relaxovaný rodinný život mě každodenně nutila řešit otázky co jíst, jak sportovat, jak relaxovat a být dlouhodobě v rovnováze sama se sebou i s blízkými.

 Léta jsem individuálně studovala problematiku zdravého životního stylu a výživy. Obě dcery trpěly alergií (atopický ekzém), kterou se nám postupně podařilo úplně vyléčit. K úspěchu vedla kombinace zdravého jídla, pravidelného pobytu v přírodě, pohybu a adekvátního odpočinku. Obě dcery, já i manžel se věnujeme turistice, běžkování, jízdě na horských kolech a skialpinismu. Celoživotní společný sport v přírodě, mimo jiné, stmelil rodinu tak, že naše dnes již dospělé dcery s námi stále rády jezdí na  většinu sportovních akcí a trávíme společně hodně času.

Časem jsem se rozhodla věnovat se zdravému životnímu stylu a výživě profesionálně. Absolvovala jsem celou řadu vzdělávacích kurzů v oblasti výživy, zdravotní prevence, koučinku a profesionálního vedení přednášek. Stala jsem se členem Aliance výživových poradců , permanentně si prohlubuji znalosti  a sleduji nové trendy v této oblasti.  V soukromé poradenské praxi se snažím optimalizovat životní styl klientů - výživu, pohybovou aktivitu a relaxaci - a pomáhám jim uvést chtěné změny do pohybu. Publikuji články a organizuji semináře.

Pokud se potřebujete poradit o jakémkoli problému z oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu, neváhejte mě kontaktovat.

Buďte zdravější, šťastnější a krásnější navzdory věku.