Klasická spolupráce zpravidla začíná vstupní konzultací, pokračuje zpracováním doporučení pro Váš zdravý život včetně podstatné části - Vašeho nového jídelníčku. Většinou následují předem dohodnuté kontrolní konzultace. Spolupráce má dlouhodobý charakter.

Při vstupní konzultaci zhodnotíme Váš dosavadní způsob života - stravování, pohybovou aktivitu, způsoby relaxace a spánkový režim. Požádám vás o informace týkající se věku, výšky a vývoje hmotnosti. Probereme Váš zdravotní stav a užívané léky. Analýzu doplníme zvážením (přístroj Tanita - hmotnost, procento tělesného tuku, procento vody, množství viscerálního tuku, BMI a metabolický věk).

 Ujasníme si Váš cíl - proč se přicházíte poradit. Zda máte zajem o jídelníček zdravotně preventivní, o redukci nadváhy nebo o úpravu stravování s ohledem na nějaký zdravotní problém.

 Pojmenujeme hlavní nedostatky ve stávajícím jídelníčku a obecně ve stylu Vašeho života.

 Navrhneme změny v jídelníčku, odpovídající Vašemu zdraví, přání a možnostem. Pokusíme se najít vhodnou, pravidelnou pohybovou aktivitu, která bude ve Vašich silách.

 Dávám přednost obejít se bez složitého počítání kalorií, které je pro většinu z nás náročné a těžko se udržuje dlouhodobá motivace. Důležitější je stanovit si vhodné potraviny a jejich zdroje, zdravé způsoby jejich úpravy a produkty, kterým je potřeba se vyhýbat.

 Pro dosažení úspěchu a pro dlouhodobou motivaci jsou praktické další společné  konzultace (ideálně 1 - 2 x měsíčně), navíc  můžeme operativně komunikovat e-mailem a po telefonu.

Jsem akreditovaný kouč zdravého životního stylu a koučink je důležitou součástí mojí práce s klientem. S jeho pomocí se mnohem lépe daří uvést chtěné změny do života.

Kontaktujte mě